Повернутися на першу сторінку

Персональний
інформаційний сервер




             


головна | мапа сайту | контакт |






 Інші матеріали розділу

29.04.2009, 09:02
Виктор Янукович: Мы хотели помочь стране, правительству...Мы наши требования вручили всем, кто занимается подготовкой Антикризисной программы, и мы не просим, мы – требуем

20.04.2009, 20:38
Виктор Янукович: Для быстрого преодоления кризиса в Украине нужно ускорить смену этой власти

04.04.2009, 11:24
Виктор Янукович: Что касается даты одновременных досрочных президентских и парламентских выборов – политики, включая Президента, премьера, представителей партий – должны сесть, договориться и принять политическое решение

29.03.2009, 19:46
Віктор Янукович: Безстрокові акції протесту закінчаться тільки тоді, коли влада піде у відставку. Сьогодні ми не бачимо іншого шляху















Віктор Янукович: Знущання над країною треба припинити

23.12.2008, 18:03


Лідер Партії регіонів дав інтерв'ю кореспондентам телеканалів "Інтер", "5 канал", ТРК "Україна" та ICTV.

- Перше запитання – з приводу того, що відбувається у Верховній Раді. Розпочався бюджетний процес, розгляд бюджету. Наскільки реально, що він буде ухвалений до Нового року?

- Ми отримали тільки сьогодні вранці цей бюджет. Наші експерти його проглянули. Я хочу сказати, що цей бюджет ми ніколи не будемо підтримувати, тому що він спрямований на погіршення життя українського народу, на знищення вітчизняного товаровиробника.

Фактично, ми розуміємо цей бюджет так, що країна повинна жити за рахунок бідних. Можна сказати, за рахунок бідних годувати багатих. Тому ми будемо звертатися до всіх депутатів Верховної Ради з тим, щоб цей бюджет не підтримувати. Хто його буде підтримувати, той буде голосувати за фактичне погіршення життя і знищення вітчизняної економіки.

- Як Ви вважаєте, з яким дефіцитом має бути ухвалений цей бюджет? Президент України Віктор Ющенко вважає, що він має бути бездефіцитним, а Юлія Тимошенко вчора на засіданні уряду сказала, що там 2%. А як на Вашу думку?

- Я впевнений в тому, що цей бюджет повинен плануватися, перш за все, за макроекономічними показниками. Але ми їх поки що сьогодні не бачимо. Вони відсутні у бюджеті. Немає оцінки, скільки буде коштувати газ в Україні в 2009 році. І так далі. Тобто, щоб відповісти на ваше запитання, треба брати цифри, як кажуть, зі стелі.

Я сказав би так, що це чергова авантюра, тепер бюджетна, в яку ми грати не будемо. Ми не будемо приєднуватися до того безладу, який пропонується урядом прийняти на 2009 рік.

- Є постанова Шуфрича з проханням до Президента звільнити Стельмаха із займаної посади. Чи знайдеться у вас достатня кількість голосів, аби звернутися до Президента звільнити Стельмаха?

- Я вважаю, що треба ставити в цілому відповідальність влади перед українським народом, і мова не може йти тільки про одного Стельмаха. Я почав би спочатку з уряду, потім – Національний банк, а потім – початок процедури імпічменту Президента. Тільки такий порядок буде підтримуватись Партією регіонів. Ми вважаємо, що ми не повинні дозволяти сьогодні уряду перекладати відповідальність на будь-кого в нашій країні.

Ми ще в травні-червні ставили питання про звіт уряду в парламенті перед українським народом. Уряд не звітував. Ми поставили тоді питання відставки уряду, і якщо б нас тоді підтримали в парламенті, сьогодні б ситуація не була б такою, я б сказав би, критичною в країні. Фактично півроку уряд взяв собі час для того, щоб навести порядок. Що за ці півроку змінилося? Щось покращилося? Ні! Я ж кажу навпаки – тільки погіршилось. Зараз створена (не знаю, як її називати) ситуативна більшість, де фракції Блоку Литвина і комуністів взяли на себе відповідальність продовжити термін перебування цього уряду при владі.

Скільки це триватиме? Якщо вони взяли на себе відповідальність разом, то нехай підпишуться під цим. Повинні бути 226 підписів депутатів, які сьогодні разом з урядом взяли на себе відповідальність за стан справ в країні.

Будь ласка, ми це будемо тільки вітати. Ми вітаємо створення більшості у парламенті, але треба щоб ця більшість показала, де вони, хто вони такі є.

Ми добре розуміємо, що фракція комуністів відмежується зараз від цього бюджету. Ми впевнені в цьому. Також впевнені ми в тому, що вони ніколи не будуть підтримувати політику, яка не збігається з програмою їхньої партії. Тоді де більшість? Чого ми очікуємо, скажіть, від цього парламенту? Що він буде працювати? Не буде. Буде продовжуватися цей безлад, який є в країні. Ніхто не буде підтримувати цей уряд з такою політикою, яку він проводить.

А ці свари між Президентом і прем'єр-міністром, які йшли практично увесь рік... Їм дивуються не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Якщо розмежувати відповідальність влади (я декілька слів сказав про парламент, декілька слів сказав про уряд), я хотів би сказати і про Президента. Безумовно, однією з великих його помилок було те, що він дестабілізував ситуацію у 2007 році, підписавши незаконні укази про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Фактично він пішов на поводу Юлії Тимошенко і зруйнував стабільність.

Те, що вона звикла руйнувати усе, що є в неї на шляху, то, як кажуть, ми до цього вже звикли. А те, що Президент зробив чергову помилку після 2005 року, очевидно. В 2005 році йому недостатньо було того, що уряд, який очолювала прем'єр-міністр Тимошенко, опустив темпи розвитку економіки України фактично з 12% до 2,5%? Ми що, не пам'ятаємо ці проблеми, які були практично весь початок 2005 року?

Безумовно, 2008 рік – це нова помилка Президента. Я маю на увазі створення у 2007 році коаліції з Блоком Юлії Тимошенко
Згадаємо ще раз 2005 рік...Ми всі пам'ятаємо, з чого він почався. Він почався з політичних репресій щодо опонентів нині діючої помаранчевої команди. Ми добре пам'ятаємо, як знущалися над тією половиною України, яка в 2004 році підтримувала іншу кандидатуру, не кандидатуру Президента Ющенка. Це були політичні репресії.

А чим закінчується помаранчева влада? Вона закінчує економічними репресіями практично всієї України, всіх громадян. І галузей економіки, і житлово-комунального господарства... Така політика не може далі тривати. Вона вже всім набридла.

Тому треба ухвалювати кардинальне рішення. Нічого не дасть звільнення Стельмаха. Звільнення Стельмаха – це політика Тимошенко, яка хоче показати, що хтось винний, але не уряд. Ми це добре розуміємо. Тому треба починати з уряду, потім, я згоден, підійти до процедури розгляду питання щодо Національного банку, а потім – процедури початку імпічменту Президента.

- Стосовно ініціації питання відставки уряду Тимошенко: Ви впевнені, що у вас буде достатньо голосів, і що вас цього разу підтримають комуністи, коли ви голосуватимете питання довіри до уряду?

- Я впевнений в тому, що зміна уряду повинна відбуватись. Після дострокових парламентських виборів. І це процедура відома. Без цього країна далі жити не може. Знущання над країною треба припиняти.

- Вікторе Федоровичу, Ви сказали про те, що комуністи не підтримають бюджет на 2009 рік. Щодо імпічменту – на чиї голоси Ви розраховуєте, наскільки це є реальним?

- Я повторюю. По-перше, черговість вирішення цих питань – я її назвав. Друге: я сказав, що процедура – є процедура, і коли ми дійдемо до голосування в парламенті, то процес покаже. Що стосується комуністів, безумовно, їм треба визначатись. От ми подивимось, чи вони визначились, чи не визначились.

Я висловив свою точку зору, тому що я вважаю, що в Комуністичній партії досить багато здорових людей. А якщо є, як кажуть, проблеми у них внутрішні з деякими керівниками, вони розберуться.

- Якщо не буде прийнято бюджет, це означатиме, що вже з першого січня не виплачуватимуться зарплати, пенсії і таке інше. Що пропонує ваша фракція, щоб пом'якшити ці можливі негативні наслідки?

- Безумовно, це дуже болюче питання, і на нього перш за все повинна відповідати діюча влада. Хай вона запропонує суспільству вихід з кризи. Вони несуть за це відповідальність. Якщо у них є бажання перекладати цю відповідальність знову на когось, то це їм не вдасться зробити. Тому що вже вся країна переконалася в тому, що популізм – це хвороба, і її можна лікувати тільки одним шляхом, про який я вже сказав.

- Днями вийшла книга "Як Україні далі жити". Так як же їй жити? Що треба робити і чого чекати від нового 2009 року?

- В цю книжку увійшли статті, виступи і деякі роздуми. Статті і виступи викладені в хронології за останні півтора року. І коли я їх писав – ці статті і виступи, вони були злободенні на той момент. Висновки часто були невтішними. Зараз, на жаль, вони підтверджуються. Тобто, мої думки, моя точка зору, яка була тоді, підтверджуються.

Минуло вже півтора року, і сьогодні ми прийшли до патової ситуації в країні. Але ми йшли до цього поступово, і коли я писав свої статті чи давав інтерв'ю, я попереджав, звертався до влади, звертав увагу на те, що на часі було тоді можливо зробити, щоб виправити ситуацію. І якщо б це своєчасно робилося, ми сьогодні б не мали такої кризи. Тобто, влада повинна швидко ухвалювати рішення, швидко реагувати і діяти професійно. Якщо вона це не здатна робити, і особливо – в кризових ситуаціях, безумовно, ми всі будемо від цього страждати.

- Вікторе Федоровичу, Ви говорите про імпічмент Президенту, але перед тим, згідно Вашої логіки, мають бути дострокової вибори. А дострокові вибори – це знову через указ Президента... У вас є домовленість з Президентом про те, що він підпише такий указ?

- Я вважаю, що кожна відповідальна людина в країні повинна давати оцінку ситуації, яка зараз є. Коли Президент підписував указ про вибори 7 грудня 2008 року, якщо б вони відбулися 7 грудня, то ми б сьогодні вже мали відповідальну владу, яку обрав би український народ, яка б взяла на себе відповідальність і працювала в напрямку подолання кризи. Сьогодні ми цього не маємо. А маємо ту владу, яку вони створили, і яка сьогодні продовжує знущатися над країною.

Який вихід із ситуації? Президент призупинив указ про дострокові вибори. І я вважаю, що він як людина, яка несе відповідальність за стан справ в країні так само, як і прем'єр-міністр, повинен виконати свій конституційний обов'язок. Якщо ситуація не покращується, якщо в парламенті немає коаліції, яка б підтримала діючий уряд, якщо уряд працює неефективно, то який є шлях?

Зараз ми втрачаємо час, ми йдемо в нікуди. Треба негайно виправляти ситуацію. Що ми будемо чекати далі? Далі – 2009 рік. Яким він буде? Він буде кращим, ніж 2008-й? Якщо у 2008 році Уряд Тимошенко критикував уряд Януковича за те, що їм залишили багато проблем, я вам скажу, що ті "проблеми", які ми залишили, допомогли країні прожити перший квартал. За рахунок того, що зробив наш уряд, Тимошенко почала виплачувати заощадження громадянам, і так далі.

А коли все це проїли, далі все пішло вниз, і далі котиться... Тому треба шукати з цієї ситуації вихід. І сьогодні річ не в політичних амбіціях. Ми сьогодні всі є заручниками цієї ситуації, всі громадяни країни.

Що робити будемо? Наша велика українська родина повинна на це питання дати відповідь. Якщо ладу немає, як кажуть, в цій сім'ї, що треба робити? Вихід є один. Треба змінювати цю владу і це повинен зробити український народ. Я впевнений в тому, що люди зробили висновки, хто є хто з політиків, з політичних сил. Люди вирішать, кому вони довіряють, яка команда повинна прийти, здатна застосувати всі можливості в державі, згуртуватися. А команда повинна бути згуртованою, бо тільки згуртована команда здатна в такій ситуації подолати кризові явища в економіці, вийти достойно з цієї кризи. А вийти ми повинні сильнішими.

- Скажіть, будь ласка, Ви зараз розкрили карти. Президент почує сьогодні Ваш виступ і буде знати, що кінцевою метою є його відставка. За такої умови він навряд чи підпише указ, ніхто не може зробити ці дострокові вибори, змінити уряд парламентом... Чи плануєте Ви інший розвиток подій – вивести на вулиці велику кількість людей, які зараз вже звільнені, чи це будуть тільки суто парламентські методи для зміни влади?

- Кінцева мета, я хотів би звернути вашу увагу – це є наведення порядку в державі, створення відповідальної команди, яка б взяла на себе відповідальність за стан справ в країні і вивела країну з кризи, до якої ми прийшли за останні чотири роки. Оце кінцева мета. А все інше – це засоби. Треба кожному політику, кожній політичній силі зробити висновки. Сьогодні, як кажуть, діагноз встановлений – глибока економічна і політична криза.

Влада не хоче визнавати своїх помилок. Я хочу вам сказати: я працював у двох урядах, я виходив до вас – представників засобів масової інформації, і визнавав, що ми робили помилки. Але ми на них своєчасно реагували, і це цілком природно.

Я жодного разу не почув від цієї влади, щоб вони щось визнали, свої будь-які помилки. Без цього неможливо рухатися вперед. Неможливо.

Тому прийшов той час, щоб рішення приймав український народ, який би делегував цим політичним силам, окремим політикам повноваження управляти країною.
  







 
версія
для друку






   повернутися до матеріалів розділу 


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать прес-службі Віктора Януковича
© 2004-2009 У разі використання матеріалів сайту посилання на ya2008.com.ua є обов'язковим.






Наша кнопка

Разработка сайтов