Повернутися на першу сторінку

Персональний
інформаційний сервер




             


головна | мапа сайту | контакт |






 Інші матеріали розділу

29.04.2009, 09:02
Виктор Янукович: Мы хотели помочь стране, правительству...Мы наши требования вручили всем, кто занимается подготовкой Антикризисной программы, и мы не просим, мы – требуем

20.04.2009, 20:38
Виктор Янукович: Для быстрого преодоления кризиса в Украине нужно ускорить смену этой власти

04.04.2009, 11:24
Виктор Янукович: Что касается даты одновременных досрочных президентских и парламентских выборов – политики, включая Президента, премьера, представителей партий – должны сесть, договориться и принять политическое решение

29.03.2009, 19:46
Віктор Янукович: Безстрокові акції протесту закінчаться тільки тоді, коли влада піде у відставку. Сьогодні ми не бачимо іншого шляху















Віктор Янукович: Ми готові запропонувати суспільству антикризову програму, яка буде розписана щодо часу і щодо дій, як ми це робили в минулі роки, коли були при владі

06.01.2009


Лідер Партії регіонів напередодні Нового року дав інтерв'ю "5 каналу".

Ведуча: – Добрий вечір!

Віктор Янукович: – Добрий вечір!

Ведуча: – Останні тижні перед Новим роком політики, підводячи підсумки минулого року, якось песимістично дивились на майбутнє. Хотілось би розпочати розмову з більш оптимістичних підсумків. Скажіть, будь ласка, минулий рік, що він приніс у позитивному сенсі нашій державі, українцям? Чи можемо ми згадати якісь події, які зігрівали наше серце?

Віктор Янукович: – В позитивному сенсі я вважаю, що, врешті-решт, люди ще більше зрозуміли, хто є хто з політиків. Я вважаю, що це дуже важливо, тому що без цього неможливо дивитись у майбутнє. Треба думати та дивитись вперед. Думати – з ким далі йти, хто здатний будувати ефективну економіку, покращувати життя людей, хто буде людей розуміти, розуміти – що їм потрібно. Це дуже важливо. Тому я вважаю, що це дуже великий позитив.

А саме у тому, що всі ті, хто мав якісь примарні надії щодо того, що помаранчева команда здатна будувати країну, напевне, переконались, що це не так. Вони нездатні цього робити, тому що по природі вони здатні тільки руйнувати.



Ведуча: – Кілька місяців поспіль ми спостерігали за тим, як парламент фактично не працював, політики про щось домовлялися. І от перед Новим роком, за кілька тижнів, було створено коаліцію. Скажіть, чи це означає, що в країні вже закрите питання про дочасні вибори і після січня-місяця ми більше це не будемо обговорювати, а просто будемо спостерігати за тим, як Верховна Рада врешті буде працювати?

Віктор Янукович: – Скажіть, будь ласка, а ви бачили цей список 226 депутатів, які взяли на себе відповідальність за цей уряд, який за будь-яку ціну тримається за свої крісла? Ви бачили цей список? Я вважаю, що ви його не бачили, і взагалі ніхто його не бачив. Це є велика таємниця.

Ми знаємо, що є 214 депутатів, які об'єдналися і до них приєдналися комуністи, які ситуативно підтримують цю коаліцію БЮТ і "Нашої України". Позитив це чи негатив, ми подивимось найближчим часом.

Хотілось би побачити антикризову програму, хотілось би побачити бюджет 2009 року. І потім хотілось би ще побачити, щоб вони ефективно реалізували і цю програму, і наповнювали бюджет, і своєчасно виплачували заробітні плати, пенсії, почали піднімати економіку.

Тобто, є великі бажання і побажання, але, на жаль, ми в це не віримо. Оскільки, починаючи ще з 2005 року, ми бачили цей безлад, який йшов від уряду Тимошенко, і в 2008 році ми бачили те саме, але в ще гіршому варіанті. Нічого крім популізму, нічого крім того, що вони звинувачували кого завгодно у всіх негараздах свого уряду. Звинувачували і губернаторів, і президента, і керівників підприємств, керівників банків і т.д., а самі – "в білому". Ми цей сценарій передбачали ще в 2007 році, тому винні вони всі разом. Тому всі разом вони повинні зібрати чемодани та йти займатися своїми улюбленими речами, які вони полюбляють у своєму житті. Ми створимо їм всі умови, щоб вони від цього отримували задоволення.

Ведуча: – Якщо говорити про збирання чемоданів, і якщо говорити про вибори, які все-таки в країні відбудуться, дочасні чи не дочасні, на вашу думку, наскільки оновиться український політикум, чи побачимо ми в майбутньому молодих, розумних, енергійних політиків, які прийдуть і почнуть активно змінювати країну на краще? Чи станеться це?

Віктор Янукович: – Перш за все, я вважаю, що повинні зараз об'єднатися професіонали, які мають дуже серйозний досвід, які мають характер, які люблять країну. І це не обов'язково повинні бути політики. Це можуть бути люди, які не мають жодного відношення до політики.

Сьогодні потрібно об'єднувати всю країну. До політики залучено всього лише 9% громадян України, а найбільш активних серед них зовсім одиниці, так би мовити. Тому треба об'єднувати громадян України, тому що ми всі живемо на одній землі, нас це об'єднує, ми всі бажаємо, щоб наші діти жили краще, та й ми ще хочемо пожити краще.

Але треба пам'ятати про відповідальність. Відповідальність зараз несе наше покоління. Є багато розумних, здорових, сильних, відповідальних людей, яких треба об'єднати та наводити порядок.



Ведуча: – Якщо говорити про об'єднання... Якийсь час говорили про можливість коаліції БЮТ та вашої політичної сили. На вашу думку, якщо б це сталося, чи могла б така коаліція бути міцнішою та таким чином здатною протистояти економічної кризі?

Віктор Янукович: - Річ у тім, що Юлія Тимошенко разом зі своїм урядом своїм популізмом хоче йти і далі. Ми категорично проти цього. Ми за те, щоб вони, по-перше, визнали свої помилки, які вони наробили. По-друге, щоб вони позбавились тих популістів, які штовхали цей уряд на шлях, який ми бачили у 2008 році, і щоб вони, врешті-решт, були чесними, не дурили людей. Не можна в квітні-місяці робити ревальвацію гривні до 4,5 за долар. Вони зробили ревальвацію, і експортерів всіх обікрали, а через декілька місяців пішла вже девальвація. Якщо вони не здатні передбачати, якщо вони не відчувають наслідки того, що вони роблять, що це тоді за уряд? За цей безлад, який є сьогодні в країні, за ним ми повинні, врешті-решт, побачити авторів. Хоча народ їх знає в обличчя добре. Вони робили всі програми, "прориви", "кроки назустріч людям" і т.д. Тобто, все це відомо.

Ведуча: – Якщо говорити про 2009-й, які виклики перед українцями, перед нашою державою він поставить? Адже вже зараз кажуть, що це буде непростий рік для України і для світу загалом?

Віктор Янукович: – Безумовно. Ситуація та, яка сьогодні склалася і складається далі в країні, вимагає сьогодні дуже згуртованих, дуже відповідальних, дуже чітких професійних заходів. Тому команда, яка візьме на себе цю відповідальність, повинна бути потужною.

Сьогодні ми бачимо, що ця команда, яка є при владі, це команда артистів, скоріш за все. Знаєте, як звикли красиво говорити, мають артистичні здібності. Коли вони виступають, моя теща каже, що у неї сльози на очі навертаються, хочеться вірити. Але що після цього, після цих слів – ми знаємо.

Ведуча: – Ви як лідер потужної політичної сили, які ви ставите перед собою і перед своєю партією цілі на наступний рік? Які орієнтири? Якщо можна, поділіться.

Віктор Янукович: – Ми фактично готові запропонувати суспільству антикризову програму, яка буде розписана щодо термінів, щодо дій, як ми це робили в минули роки, коли були при владі.

В 1996 році, коли я почав працювати в Державній обласній адміністрації, в Донецьку, ситуація була, умовно кажучи, не кращою, ніж зараз в країні, а ще гіршою. Ми не далеко від такої ж ситуації, якщо будемо і надалі йти цим шляхом. Але тоді що ми зробили? По-перше, ми зробили потужну команду. По-друге, ми розробили програму невідкладних заходів для виходу з кризи на один рік.

А вже наступна програма – це була програма соціально-економічного розвитку на три роки. І після цього ми зробили програму розвитку регіону до 2015 року. Ось три програми. Дві програми мені вдалося виконати. Я розпочав і третю програму, але потім мене покликали в Київ. Не встиг.

Виконання цих двох програм практично дало можливість області жити та відчувати, що буде у майбутньому. Тобто, ми заспокоїли суспільство, людей. Люди почали нормально, як кажуть, дихати.

Я впевнений в тому, що і зараз люди не змінилися. Вони як були працьовиті, так і лишилися. Вони як працювали на селі, на заводах, на підприємствах, так і працюють. Що змінилося? Керівники також, як працювали, так і працюють, залишилися такими ж відповідальними за свої колективи. А що змінилося в країні? А змінилось те, що прийшла ця безвідповідальна влада, яка навіть не зрозуміла, для чого їм потрібна влада, і що з нею робити. Вони до цього були в опозиції, звикли руйнувати і, як кажуть, навіть не перебудувалися.

Ведуча: – На вашу думку, якщо говорити про кризу, яка охопила світ і торкнулася, дуже торкнулася України, наскільки вона буде затяжною, і як політикам і громадянам країни треба змінити своє мислення і ставлення до цих процесів, щоб якнайшвидше з неї вийти, з цієї кризи?

Віктор Янукович: – Повторюю, громадяни наші нічим не змінилися. Вони як хотіли жити нормально, як працювали, як прагнули до кращого життя, так і прагнуть. Що стосується верхівки, її треба змінити. Ось і все. Це дія, яку можуть здійснити люди на виборах – чи дочасних, чи дострокових – це не має значення. Але чим скоріше це відбудеться, тим краще для країни.

Ведуча: – Отже, говоримо про зміни. Ви не перший рік в політиці, вже дуже досвідчений політик. Скажіть, така робота змінила вас як особистість? Яких рис має набути людина, щоб вижити в такому середовищі, і щоб чогось досягти, щось зробити для держави?

Віктор Янукович: - Я вважаю, що цей час змінив не тільки мене особисто. Він змінив всю країну. Ми прожили практично всі роки незалежності нашої країни, і пам'ятаємо, якими вони були важкими. Були, безумовно, об'єктивні фактори, які впливали на життя людей. Це – розвал великої країни на початку 90-х років, але це – передбачувані економічні наслідки.

Тому що фактично змінилася система управління державою – і політична система, і економічна система. Всі ті зв'язки, які були розірвані між країнами СНД, безумовно, все це було боляче. Як кажуть, все це "різали по живому". Ми той час пройшли, я б сказав, достойно. Але боротьба була за виживання кожної людини, кожної сім'ї, кожного підприємця. Я це добре пам'ятаю.

Я тоді працював генеральним директором об'єднання. Потім я пам'ятаю, як ми почали виходити з цієї кризи, поступово, крок за кроком, і врешті-решт почав зростати ВВП. Це було наприкінці 1999 року. З 2000 року вже у нас з року в рік країна починала разом з людьми жити все краще. Почалося зростання економіки, внутрішнього валового продукту. Вже в 2004 році ми мали 12,5% ВВП. В 2004 році нам вдалося підняти в 2,5 рази пенсії, ми почали будувати великі промислові об'єкти.

Наприклад, атомні блоки Хмельницької та Рівненської АЕС, Придністровський гідроакумулюючий вузол, швидкісні дороги почали будувати, швидкісні потяги, взагалі дороги... А що сталося в 2005 році? З 12,5% до 2,5% різке падіння економіки.

Що, тоді була світова криза?! Чи хтось підмінив українських людей в державі? Чи вони гірше працювали? Ні! Так як раніше, так і працювали, так і жили. Але економіка різко впала. Всі ці 4 роки була фактично перманентна криза – економічна, політична. В 2008 році додалась ще й світова фінансова криза, яку ця влада нездатна була передбачити. Нездатна була пом'якшити її наслідки.

Ведуча: – Ми з вами зараз підсумували не лише 2008 рік, а загалом десятиліття, можна сказати, для України. Політики зазвичай кажуть, що у них дуже багато роботи і не вистачає часу на спілкування з родиною, на спілкування з дітьми, зі своїми рідними. Якщо підсумовувати все ж таки 2008 рік, яка подія в цьому році була найбільш важливішою для вашого родинного життя? Можливо, щось змінилося на краще, можливо, ви відзначили якийсь ювілей, родинні дати? Поділіться з нашими глядачами цими приємними новинами.

Віктор Янукович: – Для мене завжди була за радість зустріч з дітьми, з сім'єю, з онуками. Але найкраща подія в цьому році для мене – це друга вагітність моєї невістки. Ми очікуємо ще одного онука. Це головна радість, яку ми отримали і чекаємо. Ми багато років цього чекали, і я був незадоволений тим, що вони тягнуть, як кажуть, цей час. Я хочу сказати, що радість і свято – це коли збирається сім'я разом.

Ведуча: – Як ваша родина святкує різдвяні свята, чи є якісь особливі традиції, можливо, є якісь особливі страви?

Віктор Янукович: – Безумовно. Є традиції, готуються страви. Ми обов'язково збираємось разом і святкуємо кожен рік. З року в рік підводимо підсумки за новорічним столом у сімейному колі.

Ведуча: – Цього року у вас будуть хороші підсумки, адже у вас така хороша звістка про вашу невістку. Дорослі відрізняються від дітей тим, що вони зазвичай не діляться своїми мріями і своїми побажаннями, вони носять їх всередині. Так от, я вас хочу запитати, ви як публічний політик, як відома людина, якщо ви могли запросити до свого різдвяного столу когось із відомих людей, можливо, з минулого, можливо, значущих для історії політиків чи діячів, кого би ви запросили, з ким би ви хотіли розділити новорічну трапезу, різдвяну трапезу?

Віктор Янукович: – Ви знаєте, я б за стіл хотів би запросити всіх, хто зустрічався мені на моєму життєвому шляху. Я не на багатьох підприємствах працював, але там, де я працював, в мене залишились люди, добрі почуття, спогади, сусіди також в мене були завжди гарні. Їх також небагато, оскільки ми не змінюємо адреси свого місце проживання. І, безумовно, є друзі.

В мене є різні погані звички, і друзі, також, як і я, їх "полюбляють". Ми з ними боремось, з цими звичками, але вони нас перемагають. Це життя. Це мене так критикують в сім'ї. Кажуть, що я ніколи не змінююсь. Завжди таким яким був, такий і є.

Тому в мене і зараз завжди є бажання бачити людей, з якими колись у житті був разом, і, звичайно, з тими, з ким є разом зараз. В нас велика партія, багато однодумців, однопартійців і взагалі звичайних простих людей-однодумців, не партійних, в різних містах України і за її межами. Але є такі яскраві постаті, з якими завжди цікаво зустрічатись.

Ведуча: – Я знаю, що ви своїх однопартійців, друзів, колег будете вітати з Новим роком. Якщо би ви зараз могли звернутися до ваших політичних опонентів, як би ви їх привітали з Новим роком, якими словами?

Віктор Янукович: – Перш за все, я побажаю їм, щоб вони, врешті-решт, знайшли в собі сили, можливість щось зробити для країни таке, щоб у людей це залишилось у пам'яті. Я їм цього бажаю, і я дійсно хотів би, щоб їм вдалося щось таке зробити. Це перше.

Друге. Безумовно, я не хочу сказати, що вони погані люди. Просто я хотів би, щоб вони завжди розраховували на власні сили та не перебільшували свої можливості, щоб вони зберегли своє обличчя в житті. Всім вистачить в Україні роботи. Хай кожен займається своєю роботою, тією роботою, яку він в змозі виконувати, і несе за це відповідальність.

Адже коли людина з останніх сил намагається щось зробити, вона довго не витримає – вона впаде. Але при чому тут люди, які мають надію на те, що у цієї людини вистачить сил тягнути цього великого воза і далі? Тому я бажаю, щоб ми завжди відчували відповідальність. Я це і собі кажу, і своїм опонентам. Це головне.

Якщо ми досягнемо цього разом, я вважаю, що, зрештою, певна частина моїх опонентів приєднається, і ми будемо разом будувати нашу країну.

Ведуча: – Я вам дуже дякую за щирі відповіді. Дуже приємно було з вами сьогодні спілкуватися.
  







 
версія
для друку






   повернутися до матеріалів розділу 


Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать прес-службі Віктора Януковича
© 2004-2009 У разі використання матеріалів сайту посилання на ya2008.com.ua є обов'язковим.






Наша кнопка

Разработка сайтов